Правове положення на німецькому ринку праці

Для того щоб легально жити та працювати в Німеччині, існують деякі вимоги, які повинні бути виконані у відповідності з німецьким законодавством. Які це вимоги, ви дізнаєтеся зі списку нижче.

Ви не знаєте з чого Вам почати? Будь ласка, погляньте на концепцію наших послуг. Ми компетентно проконсультуємо і підтримаємо Вас з самого початку і на кожному етапі.

Підтримка

Затверджені професії для легальної імміграції кваліфікованих робітників і людей, охочих здобути професійну освіту

При наборі працівників з-за кордону K&K орієнтується на так званий позитивний список (Positivliste) від Агентства Зайнятості (Whitelist). Умовою для громадян з країн поза Євросоюзом є отримана вища або професійна освіта в рідній країні.

Основою для вибору професій в позитивному аркуші є проведений Агентством Зайнятості аналіз з дефіциту фахівців у тій чи іншій сфері. Аналіз по нестачі робочих кадрів оновлюється кожні півроку.

Для так званого позитивного списку (Positivliste) були обрані професії з аналізу дефіциту робочих кадрів, для яких немає інших вже існуючих можливостей отримати дозвіл на роботу, такі як “Блакитна карта” людей з вищою освітою.

Позитивний список (Positivliste) це дуже важливий нюанс, який дає кваліфікованим працівникам з країн поза Євросоюзом безпроблемний доступ до німецького ринку праці, і покриває попит фахівців в німецькій економіці.

Технічно-торгова галузь

Розробка програмного забезпечення, інформаційні та телекомунікаційні технології, металоконструкції та технологія зварювання, мехатроніка, електроніка, інструментальна техніка, інженерія, технологія автоматизації

Ремесло

Укладання підлоги і плитки, м’ясопереробка, теслярські роботи, сантехніка, опалення та кондиціонування повітря, водопровідні роботи

Будівельна галузь

Будівництво споруд (наприклад, кладка цегли, покрівлі, теслярські роботи); цивільне будівництво (наприклад, будівництво доріг і асфальту, прокладка шляхів, прокладка колодязів); будівництво залізниць; гідротехнічне будівництво; інженерне будівництво

Медицина та догляд

Охорона здоров’я та догляд за хворими, геріатрична допомога, допомога породіллі і догляд за новонародженими, фізіотерапія, ерготерапія, лікарі

Підтримка

Вимоги коротко

9
Ваша професійна освіта, ваша вища освіта або бажане навчання належать до однієї з чотирьох професійних груп і тому включені в позитивний список.
9
Пропозиція про роботу або працевлаштування або договір на навчання з німецьким роботодавцем
9
Ваша професія, повинна відповідати німецькій освіті, тобто бути формально еквівалентної (підтвердження кваліфікації)
9
Навчальна або робоча віза
9
Підтвердження прожиткового мінімуму на запланований період перебування
9
Доказ адекватного медичного страхування
9
Хороше знання німецької мови, в залежності від вимог від A2

Поширені запитання

ЩО МЕНІ ПОТРІБНО, ЩОБ ЛЕГАЛЬНО ЖИТИ ТА ПРАЦЮВАТИ В НІМЕЧЧИНІ?
На сайті посольства Німеччини в Києві ви знайдете відповіді на ваші питання по імміграції і початку роботи в Німеччині (правова ситуація з 01.03.2020):

» Deutsche Botschaft in Kiew

 

Тут ви знайдете всі необхідні документи, необхідні для подачі заявки, але ми рекомендуємо вам проконсультуватися з нами заздалегідь. Ми підтримуємо вас у цьому:

» Beantragung eines Visums zum Zweck der Anerkennung der im Ausland erworbenen Berufsqualifikation

» Beantragung eines Visums zur Arbeitsaufnahme

ЯКІ ВИТРАТИ НА МЕНЕ ЧЕКАЮТЬ?
  • Вартість перельоту або іншого в’їзду в Німеччину (разова)
  • Витрати на навчання німецької мови аж до необхідного рівня мови, який потрібно для цієї професії в Німеччині. Як правило, ці мовні курси проводяться на батьківщині відповідного кандидата – в тому числі мовний тест (Інститут Гете, TELC)
  • Витрати та організація заяв на отримання віз, а також заяв на визнання / повідомлення про дефіцит
  • Витрати на переклад і апостиль всіх необхідних документів для початку роботи в Німеччині

Ми раді підтримати вас, запитайте нас.

КОЛИ ЗМОЖЕ моя родина переїхати ДО МЕНЕ?
Ви можете знайти відповіді на своє питання на сайті посольства Німеччини в Києві (правова ситуація з 01.03.2020):

» Deutsche Botschaft in Kiew

ДЕ Я МОЖУ ЗНАЙТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?
  • через інформаційний портал федерального уряду для фахівців з-за кордону„www.make-it-in-germany.com“,
  • через інформаційний портал федерального уряду о процедурах визнання іноземних професійних кваліфікацій „www.anerkennung-in-deutschland.de“,
  • в Центральному сервісному центрі професійного визнання (ZSBA)
  • або подайте нам запит » контакт